"دوگانه سوز"، آلبوم جدید گروه خورشید سیاه

چهارمین آلبوم گروه خورشید سیاه با عنوان "دوگانه سوز" در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
 
خورشید سیاه
به گزارش صبا، مراسم رونمایی و جشن امضای «دوگانه‌سوز» چهارمین آلبوم رسمی گروه خورشید سیاه در کافه لاکی‌کلاور برگزار شد که در انتهای مراسم و پس از اجرای زنده پنج تراک از قطعات آلبوم، اعضای گروه خورشید سیاه با طرفداران شان عکس گرفتند و به امضای آلبوم‌های خریداری شده پرداختند. 
در ابتدای این آیین رونمایی مجری پس از خوشامدگویی به مهمانان ضمن اشاره به همزمانی و انطباق آلودگی شدید هوای شهر تهران و رونمایی آلبوم دوگانه‌سوز، بن‌مایه‌های این دو رخداد را مشترک دانست و سپس از فرشاد رمضانی؛ نوازنده پیشکسوت گیتاربیس و سرپرست گروه راک دگردیس خواست تا کمی درباره آلبوم جدید خورشید سیاه سخن بگوید. 
فرشاد رمضانی درباره وضعیت این روزهای موسیقی و همچنین کیفیت‌های آلبوم «دوگانه‌سوز» تصریح کرد: همه می‌دانیم که این روزها کار جدی موسیقی کردن دشوار است و خورشید سیاه موسیقی‌اش جدی و دغدغه‌مند است. دغدغه مسائل محیط‌زیست، مسائل اجتماعی، سیاسی و... دارد. 
رمضانی در ادامه افزود: پیش از این‌که به مراسم بیایم، وقتی در حال گوش کردن آلبوم بودم متوجه ظرافت‌ها و نکته‌بینی‌های نهفته در آهنگ‌ها و اشعار قطعات شدم و خیلی خوشحال هستم که حالا درباره آن با شما سخن می‌گویم. به‌نظر می‌رسد اشعار کیفیت هنری مطلوبی دارند، از ایهام و کنایه در آن‌ها به‌درستی استفاده شده و تلفیق صحیح شعر فارسی و موسیقی راک به دلپذیری آثار کمک زیادی کرده است. 
در ادامه از نیما جوان؛ مدیر پخش و نشر جوان دعوت شد تا پشت تریبون قرار بگیرد. جوان پس از ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم، تاکید کرد: امروز می‌خواهم یک حرف تکراری بزنم و بر این تکرار تاکید کنم چرا که هرچه گفته شود باز هم کم است. عزیزان کپی رایت را رعایت کنید و به فرزندان تان بیاموزید که کپی‌رایت را محترم بشناسند چرا که در غیر این‌صورت آثار جدی هنری هیچ‌ دوامی نخواهند یافت و هنرمندان نمی‌توانند به‌کارشان ادامه دهند. 
جوان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: دوستی دیرینه‌ای با اعضای گروه «خورشید سیاه» دارم و باید بسیار تبریک بگویم به‌خاطر چهارمین طلوع خورشید سیاه. 
ژوبین عسگریه؛ نوازنده دیجیریدو و آهنگساز هم ضمن گفتن تبریک به اعضا و علاقه‌مندان خورشید سیاه به‌مناسبت رونمایی آلبوم «دوگانه‌سوز» گفت: درباره این آلبوم زیاد می‌شود سخن گفت اگرچه معمولا ترجیح می‌دهیم همه آلبوم را شنیده باشند و بعد درباره‌اش سخن بگویند اما همه آن‌چه می‌شد درباره آن صحبت کرد را فرشاد رمضانی و نیما جوان گفتند. من فقط امیدوارم این آلبوم به‌خوبی شنیده شود و آن‌گونه که استحقاقش را دارد موفقیت کسب کند.  
سپس مجری مراسم ضمن اشاره به غافلگیری خورشید سیاه و اعلام این‌که قرار است پس از سخنانی گروه، پنج تراک از قطعات آلبوم را اجرا کند درباره «دوگانه‌سوز» گفت: پس از شنیدن آهنگ‌های «دوگانه‌سوز» این‌طور به‌نظر می‌رسد که گروه خورشید سیاه به‌طور کامل پوست انداخته است و به مرزهای پختگی یک گروه حرفه‌ای موسیقی رسیده است. دغدغه‌هایشان را عمومیت بخشیده‌اند و حالا علاوه بر معضلات محیط‌زیست، معضلاتی همچون حاشیه‌نشینی، فساد، فقر و...را درونمایه قرار می‌دهد. 
این مراسم با دعوت از طاهر علی‌رمضانی؛ سرپرست گروه و نوازنده گیتار بیس، جهانگیر رها؛ خواننده و آهنگساز، آرش اسلامی؛ نوازنده لیدگیتار و علی فره‌مند؛ نوازنده درامز و کاخن، روی سن ادامه پیدا کرد. 
طاهر علی‌رمضانی ابتدا ضمن تشکر از همه کسانی که در سال‌های اخیر با گروه «خورشید سیاه» همراه بوده‌اند، به همه مهمانان خوش‌آمد گفت و ارتباط عمیق میان هنرمندان را مهم‌ترین عامل رشد آثار هنری دانست.  
جهانگیر رها هم با اشاره به زلزله اخیر و آلودگی هوا و همزمانی این رخدادها با رونمایی آلبوم، به مهمانان و اساتیدی که در جمع حضور دارند خوش‌آمد گفت. 
گروه خورشید سیاه در این مراسم رونمایی، پنج قطعه «لالالا»، «می‌خوای بری کوه»، «پشت شالیزار»، «جیگی‌جیگی» و «دختر کافه‌چی» را برای نخستین بار اجرا کردند که به‌شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفت و در هنگام اجرا و بعد از اجرای هر قطعه شور و هیجان در محل برگزاری آیین رونمایی لبریز شده بود. تشویق‌ها و ابراز احساسات هنگام اجرای آخرین قطعه یعنی «دختر کافه‌چی» به اوج خود رسید و تماشاگران چند دقیقه به‌صورت ایستاده اعضای گروه را تشویق کردند. 
آلبوم «دوگانه‌سوز» را استودیو و موسسه فرهنگی‌هنری سی‌لحن باربد تولید و منتشر کرده است و پخش این آلبوم به عهده پخش جوان بوده است.
 
برای تهیه نسخه فیزیکی آلبوم به فروشگاه های معتبر و برای تهیه نسخه دیجیتال به وبسایت بیپ تونز به آدرس زیر مراجعه نمایید:
 
منبع: صبا